Tuleviku Koolitajast ja selleks õppimisest

Tavaliselt ei pea ma seda jutuks võtma, kuid seekord tahan rõhutada, et käesolev kirjutis pole tellimustöö. Tegelikult pole inimene, kes on selle postitusega enim seotud, sugugi teadlik, et ma midagi niisugust kirjutan. Ühtäkki tekkis mul aga südamesse soov jagada head kogemust ja tutvustada seda võimalust teistelegi.

2022 kevad oli minu jaoks raske. Suurim kaotus oli töökohast ilma jäämine. Ometi tuli sellest midagi head. Pärast töökaotust võtsin end arvesse Töötukassas ning sepembrist alustasin nende toetusel täiskasvanute koolitaja väljaõpet Koolitaja Koolituskeskuses.

Koolitaja Koolituskeskuse omanik ja koolitaja on Marita Reismaa, kelle visiooniks on tuua koolitusmaastikul esile uus kogukond koolitajaid, keda saab koondada nimetuse alla “Tuleviku koolitaja”. Minu enda jaoks on “Tuleviku koolitaja” seda tüüpi täiskasvanute koolitaja, kellel on julge ja avar pilk eri metoodikatele, koolitussuundadele ja kogukondlikule toetusele.

Uus koolitus Maritaga alustab juba paari nädala pärast ja tooksin välja, kellele see minu arvates eriti sobib:

*Sulle, kes Sa eelistad tööd väikegrupis või tahad katsetada, kuidas Sulle sobib õppimine väikegrupis. Tunnistan, et minu jaoks tekitas selline lähenemine (meie kursusel oli neli õppijat) esialgu võõristust, kuid tänaseks olen just läbi selle väga palju omandanud. Üks koolitajaks õppimise osa on grupitöö ja -dünaamikate tundmine ning selle koha pealt on neljane grupp (+koolitaja) minule andnud väärtuslikku analüüsimaterjali.

*Sulle, kes armastad individuaalset lähenemist. Minu kogemus ütleb, et Marita on avatud kõikvõimalikele küsimustele, mõtetele ja muredele, mis õppeperioodil esile kerkivad. Ühtlasi sisaldab tema koolitus coachingut ja mentorlust.

*Sulle, kes oled valdkonnas algaja, aga ka Sulle, kes oled juba erinevaid koolitusi teinud, kuid tunned vajadust täiendava kursuse järele. Koolitus annab pädevuse ja toetuse kutsetunnistuse taotlemiseks. Mina olen endale eesmärgiks võtnud koolitaja kutsetunnistuse taotlemise 2023. aasta sügisel.

*Sulle, kes Sa ei taha õppida üksnes läbi loengute, vaid armastad mängulist lähenemist, loovust ja praktilist läbitegemist.

*Sulle, kes tahad end proovile panna ja kohe ka reaalselt tegutsema hakata. Kursus lõppeb praktilise eksamiga, milleks on oma koolituse koostamine ja esitamine. Selleks saab õppe käigus palju abistavaid materjale ning nippe erialase süsteemi loomiseks.

*Sulle, kes Sa tahaksid näha konkurentsivaba ja toetavat tulevikku koolitusmaastikul. Tuleviku koolitajate kogukonna mõte on üksteist teadmiste, oskuste ja hooliva kontakti kaudu toetada, julgustada ning tööalaselt rikastada. Konkurents on mõiste, mis sellise lähenemise juurde ei sobi ja ilmselt on just tugeva konkurentsitundega inimesed ühed vähesed, kellele Marita lähenemine ei sobi.

Minu teekond täiskasvanute koolitaja õppeprotsessis on jõudmas lõpule. Või oleks kohane öelda, et tõelise tegutsemise algusesse? Olen omandanud palju uut ja ühtlasi avastanud, kuidas minu erinevad õpingud on hakanud üksteist toetama. Põneva tähelepanekuna võin märkida, et sügisel tuli mul magistriõppes läbida ainekursus rühmajuhtimisest, täiskasvanute koolitajaks õppides vaatlesime grupidünaamikaid ja grupitöö faase ning viimasel korral oli psühhodraama õppes samuti teemaks grupitöö.

Kõige suurem boonus, mille kursuselt kaasa võtan, on imelised inimsuhted. Nende kuude jooksul on mu ellu lisandunud mitu olulist ja väga erilist kontakti ning loodan, et nende baasilt sünnib veel mõndagi.

Minu eksamitööna valmiv koolitus on peagi teie ees – vaja on veel vaid pisut kannatlikkust (nii teil kui minul). Vihjeks võin öelda, et koolitus on kõigile avatud ja olete väga teretulnud! Täpsema info leiate peagi facebookist.

Lisan ka lingi alustavale KURSUSELE. Kes praegusele kursusele ei mahu, sel tasub järgmist gruppi ootama jääda 😉


Tunnuspilt: Pexels Free Photos

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: